Telegram Group Search
Каплиця у м. Столин, Білорусь 🇧🇾. Був у цьому місті під час експедиції 2011 р. і 2016 р. На жаль, саме цю каплицю не бачив, але місто та околиці дуже приємно вразили. Особливо дерев'яною архітектурою і колоритом народного християнства у втіленні "хрестів-фігур", дерев'яних статуй святих і церков. Одна із карт фіксує Столин як місто, де проживають етнічні українці. З чим цілком можу погодитися. У тих крях (с. Мисятичі, ближче до Пінська) народився і працював в українській школі серед українців один з моїх улюблених письменників Федір Одрач (Шоломницький). Рекомендую ознайомитися із його автобіографічним нарисом "На непевному ґрунті" і "Наше Полісся". Він власне багато пише про українське Полісся, що опинилося у складі Білорусі.
Корейська 🇰🇷 шаманка (Mudang), 1930-ті р.
Шива з сьомою з даша-махавідьї (десятьма мудростями), що представлена тут у класичному аспекті старої вдови, яка сидить на своєму візку, утвореному воронами. XIX ст., Індія 🇮🇳.
Благословенна Греція :)🇬🇷 о. Санторіні
У рамках кінофестивалю "Докудейз Юа" відвідав перегляд фільму "Свята родина" від тайванського 🇹🇼режисера Елвіс А-Лян Лу.
Кінострічка розповідає нам про сім'ю режисера фільму, який повертається додому до своєї родини в сільській місцевості південного заходу Тайваню після 24 рчіної відстуності. Його старший брат — екстрасенс, який передає селянам поради щодо карʼєри від даоських божеств, але раз по раз провалює власні підприємницькі починання в сільському господарстві. Їхній батько, азартний гравець у підпільну лотерею, сприймає все як ознаку щасливих цифр. Заглиблену в борги сімʼю тримає разом озлоблена в душі й дедалі слабша тілом матір, яка знаходить єдину розраду в даоському вівтарі вдома та неперервному потоці релігійних ритуалів, які там виконуються.
Дуже якісна документалістика і складна сімейна історія. Традиційні віруваня даосизму доповнюють оповідь досить якісно.
На жаль, фільму онлайн немає. 😔Можливо колись буде доступ для всіх бажаючих його переглянути.
В четвер 6 червня, о 19:00 в Музеї-майстерні АРВМ відбудеться лекція релігієзнавця, кандидата філософських наук Віталія Щепанського на тему «Світ міфів та шаманізм у ненців».
Реєстрація за посиланням: https://forms.gle/khgvi4w5iEnSzttMA
Розмови про міфологію завжди передбачають захопливу подорож у духовний світ людини. Ця лекція розкриє таємниці давніх обрядів та вірувань, що оточують життя ненецького народу. За своїм традиційним віруванням ненці – анімісти. Вони вірять у всюдисущу присутність духів: покровителів тварин, тундри, гір, річок, озер, океану. Оповідачем і медіатором між світом людей, духів, тварин, рослин і ландшафтів виступає шаман. Світогляд, пов’язаний із побутовою культурою та мистецтвом ненців, безпосередньо вплинув на творчість Ади Рибачук і Володимира Мельніченка.
Замість вхідного квитка просимо зробити донат на діяльність Музею у розмірі 200 грн чи більше на ваш розсуд.
Forwarded from НТП Новини
В Росії затримали головну відьму, яка закликала до насильства щодо священнослужителів РПЦ

Російські силовики затримали керівницю окультної організації «Імперія найсильніших відьом» Олену Суликову (відома під псевдонімом Олена Полинь) за підозрою у шахрайстві та екстремізмі.

Як уточнили в підмосковному управлінні СК, Суликову підозрюють у закликах до насильства щодо священнослужителів РПЦ та у образі релігійних почуттів віруючих.

Сулікова є засновницею організації «Імперія найсильніших відьом», а також Міжнародного університету магії та чаклунства. На сайті «Імперії найсильніших відьом» можна купити курси магії, ритуальну атрибутику (бубни, маски, каміння, фігури язичницьких богів), пляшечки для зілля та інгредієнти для них. Там також можна пожертвувати гроші для російських солдатів, які беруть участь у війні проти України. Також учасниці «Імперії найсильніших відьом» проводили «шабаш на підтримку Володимира Путіна».
Хотів на "Докудейз Юа" потрапити на 4 фільми, але вдвідав лише два...
Другий фільм "Виступ У церкві", також тайванського🇹🇼 режисера на ім'я Шу Ча-вей.
Кінострічка має цікавий задум - продемонструвати нашарування колоніальної історії острову через археологічні розкопки. Фільм зосереджується на розкопках церкви Всіх Святих на острові Хепін у Тайвані та занурюється в тему морських відкриттів та колонізації Тайваню. Режисер поєднує археологічні знахідки з музичним супроводом, передаючи делікатний процес розкопок. Крім того, фільм відстежує творчу подорож із місця історичних подій в Азії.
Напевно найбільше мені сподобалась музична складова, де митці намагалися заповнити простір фундаменту церкви різноманітними звуками. Вийшло досить цікаво, як і підхід до зйомок фільму. При нагоді подивіться 👀 і послухайте звуки історії у фільмі.
Forwarded from Пломінь
Румунський філософ та історик релігії Мірча Еліаде – один із найбільш впливових науковців у своїй сфері в ХХ столітті. Він створив концепції, якими послуговуються дослідники релігії до сьогодні, його твори вважаються хрестоматійними для всіх студентів-гуманітаріїв.

Проте не так часто згадується політична сторона його життя, а ще менше – згадуються віхи біографії без зовнішніх оцінок. Його рання біографія важлива тим, що через осмислення деталей його життя можна чітко прослідкувати подальшу концептуалізацію ранніх ідей у науковій творчості.

Багато концепцій і теорій, над якими працював філософ, можуть мати політичні конотації та застосування. Наприклад, міф про «вічне повернення» можна розуміти як постійну тягу сучасної людини до міфу, ностальгію за «справжнім» буттям та зневіру в актуальну історичну даність, чи концепцію «жаху історії», яку часто інтерпретують як антиглобалістську.

Більше про життя, ідеї, контраверсії та впливи Еліаде читайте у статті:
https://plomin.club/eliade-bio/
Вирішили опубілкувати фото фрагментів ранньомодерних творів.
Одним з яких є зображеня "Чистота аки Девица", що датується XVII ст., а точніше 1627 р., видана у Києві. Авторство цієї гравюри приписують Леонтію Монаху. Імовірно, друкарем виступав відомий на той час інтелектуал, укладач словенороського словника Памво Беринда, оскільки на одній із збережених копій можна прочитати фрагменти глаголичного тайнопису. Б. Березенко довів, що це підпис Памви Беринди, адже він був єдиним інтелектуалом на той час, хто міг використовувати глаголицю як тайнопис.
Окрім цього зображення у публікації на Патреоні є додаткові, не менш цікаві, матеріали.

Також запрошуємо Вас до підтримки нашого проєкту:

Патреон https://www.patreon.com/CSRCcE

Монобанка https://send.monobank.ua/jar/6gzaxY9n1z
Збір+розіграш книжки Дріє Ля Рошеля "Жиль"!

Справжні чоловіки доводять свій авантюризм не словами, а діями. Хлопці з "Авангарду" долають російську нечисть в найбільш важких ділянках фронту. Допоможемо їм донатом, аби захистити від ворожих FPV!

Посилання на банку: https://send.monobank.ua/jar/AcV95biN9G

Номер банки: 5375 4112 1795 2287

Для участі в зборі треба закинути на банку 200 грн і вказати або свій тг, або інстаграм (в коментарі під допис теж можна, але тільки в коментарі на каналі!).

Дякую всім причетним! Поїхали!
На Елеонській горі, звідки вознісся Ісус Христос, залишилася кам'яна плита зі слідом правої стопи Христа.

Святиню називають «Стопочка». Частину каменю з лівим слідом Ісуса було перенесено до мечеті Аль-Акса на Храмовій горі ще в Середні віки.
This media is not supported in your browser
VIEW IN TELEGRAM
Годівля божества, Індія 🇮🇳, наші дні.
Jai Maa Kali 🌺
Forwarded from Володимир Олегович
🔴ДОБРОГО ДНЯ, МИ БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД «РОДИНИ ПОТОРЖИНСЬКИХ» ЗВЕРТАЄМОСЬ ДО ВАС ЗА ДОПОМОГОЮ.

Хлопцям з 21-й Окремої Механізованої Бригади дуже терміново потрібна Амуніція, Для виконання бойових завдань! Кожен Донат і репост важливі! Слава Україні - Слава ЗСУ 🇺🇦

🎯 Ціль: 130 000 ₴

🏦 МОНО: ( Посилання )
https://send.monobank.ua/jar/6sJnmWrkvs

🏦 Картка: ( Банки )
5375411217787667

🏦 КОНВЕРТ: ( Посилання )
https://www.privat24.ua/send/cal5m

🏦 Картка: ( Конверта )
5168752106683181

                     💸 PayPal:
 [email protected]

Приєднуйтесь до нашого Фонду
📩Telegram🕊Instagram😎Facebook
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
Повага бджіл до святих ікон

У регіоні Капандріті поблизу Афін 🇬🇷. Побожний бджоляр на ім'я Ісидорос Гімініс вирішив помістити в один зі своїх вуликів ікону Розп'яття. Невдовзі, відкривши вулик, він був вражений тим, що бджоли з повагою ставляться до ікони, "вишивши" її воском, але залишивши непокритими обличчя і тіло Господа. Відтоді щовесни він ставив у вулики ікони Спасителя, Діви Марії та Святих, і результат завжди один і той самий.
Якось чоловік привіз з монастиря ікону ручної роботи, на якій була зображена Голгофа з трьома хрестами. Бджоли "вишили" воском всю поверхню композиції, залишивши можливість чітко сприймати Хрест Христа і розбійника по праву руку, в той час як розбійник на лівому хресті був покритий товстим шаром воску.
Минулого разу поставили ікону святого Стефана. Як можна побачити на фото, вся ікона покрита бджолиним воском, залишаючи непокритими лик і тіло святого.
2024/06/13 03:21:10
Back to Top
HTML Embed Code: